Gdzie można zastosować proces śrutowania (czyszczenia) suchym lodem
Proces czyszczenia suchym lodem w zasadzie usuwa wszystkie materiały, które silnie reagują na różnice temperatur. Farby, lakiery, kleje, olej, wosk, pozostałości wypieków, bitum, osady z tworzyw sztucznych i pianki (np. PU) itp. Są usuwane bez żadnych problemów i bez uszkodzenia powierzchni. Nawet wrażliwe przedmioty, takie jak panele sterowania lub inne elementy elektryczne mogą być czyszczone. Ponieważ proces czyszczenia suchym lodem jest uważany za nieabrazyjny, jest szczególnie zalecany do delikatnego czyszczenia wszelkiego rodzaju form (np. Form, skrzynek rdzeniowych, form wtryskowych, form odlewniczych, form do produkcji PU, gofrownice itp.).

Zalety w stosunku do innych metod czyszczenia

Łagodny

Proces czyszczenia suchym lodem jest procesem delikatnym i nazywa się go nieściernym. Oznacza to, że czyszczone powierzchnie nie są niszczone ani zmieniane w przeciwieństwie do konwencjonalnych metod piaskowania piaskiem lub szklanymi kulkami. Na przykład, powierzchnie zamykające w formach nie są zaokrąglane i w ten sposób unika się tworzenia zadziorów.

Bez demontażu

Zaletą procesu wydmuchiwania suchego lodu jest to, że można go wykonać bezpośrednio na formach / instalacjach. Eliminuje to drogie przestoje w produkcji. Nawet gorące formy (na przykład formy w odlewniach) można czyścić bezpośrednio w procesie bez zauważalnego chłodzenia, co pozwala na wznowienie produkcji natychmiast po czyszczeniu. Dzięki temu proces wydmuchiwania suchego lodu może być łatwo stosowany regularnie i włączany do codziennego procesu pracy. W ten sposób technologia ta przyczynia się do zapewnienia jakości i zapewnienia procesu przy niewielkim wysiłku.


Suche

Proces czyszczenia suchym lodem jest metodą czyszczenia na sucho. Dlatego nawet wrażliwe obiekty, takie jak panele sterowania lub inne elementy elektryczne mogą być czyszczone. Również w innych gałęziach przemysłu, w których wilgotność prowadziłaby do poważnych problemów (np. W przemyśle spożywczym), ta metoda czyszczenia jest stosowana regularnie.


Brak pozostałości śrutowania

Ponieważ granulki suchego lodu natychmiast zmieniają się w stan gazowy po uderzeniu w powierzchnię, po oczyszczeniu nie należy usuwać śrutowania. Oszczędza to czas i koszty utylizacji.  


Przyjazny dla środowiska

Metoda suchego strumienia jest przyjazną dla środowiska metodą czyszczenia. Jak wspomniano, po czyszczeniu nie wolno usuwać żadnych materiałów ściernych. Ponadto nie stosuje się rozpuszczalników ani innych substancji chemicznych.

CO 2 jest produktem ubocznym innych procesów (np. Podczas produkcji amoniaku lub innych procesów spalania). Dlatego w krajach uprzemysłowionych CO 2 nie jest już wytwarzany osobno, a spalanie paliw kopalnych do produkcji CO 2 całkowicie zniknęło.

Przykładowe miejsca zastosowania czyszczenia suchym lodem

Przemysł samochodowy

Suchy lód nadaje się do czyszczenia systemów spawalniczych, robotów spawalniczych itp.

Odlewnia

Znaczne skrócenie czasu czyszczenia skrzynek rdzeniowych, wtryskiwaczy i wiele innych.

Przemysł tworzyw sztucznych

Szybsza i wydajniejsza metoda czyszczenia przenośników, narzędzi itp.

Przemysł spożywczy

Skuteczne czyszczenie piekarników, przenośników taśmowych, form, piekarników i wielu innych.

Artykuły ścierne

Piaskowanie suchym lodem nadaje się szczególnie do czyszczenia fasad itp.

Renowacja i renowacja

Czyszczenie suchym lodem jest preferowaną metodą renowacji i rewitalizacji

Leave a Reply

Your email address will not be published.